Jant ve Lastik Temizliği

Jant ve Lastik Temizliği

Jant ve lastik sadece dış etmenler ile değil aracın kendisinden kaynaklanan sebeplerden de kirlenebilmektedir. Bunun başında balata tozlarından kaynaklanan kirlenme gelmektedir...

Jant ve Lastik Temizliği

Jant - Lastik Temizleme

Jant ve lastik sadece dış etmenler ile değil aracın kendisinden kaynaklanan sebeplerden de kirlenebilmektedir. Bunun başında balata tozlarından kaynaklanan kirlenme gelmektedir. Bu balata tozları araç jantına yapışarak janta zarar verebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için jant temizleme işlemi araca uygulanmalıdır.


Uygulama sırasında jant temizleyiciyi direkt bir şekilde fren disklerine ve balatalarına sıkılmaması gerekir. Bu gibi durumlarda fren diskleri ve balatalar zarar görebilir. Ürün jantlara püskürtülür ve jant temizleme fırçası bu işlemde kullanılır. Sonrasında ise köpüklenerek durulama yapılır. Bu durulama esnasında basınçlı su pompası jantın çok içlerine sokulmamalıdır.
Lastikleriniz içinse alkali temizlik ürünleri kullanmanız araç lastiğiniz için asidik ürünlere göre daha iyi olacaktır çünkü asidik ürünler araç lastiklerine zarar verebilmektedirler.

Faydaları Nelerdir?

 

  • Aracın jantına yapışan balata tozları temizlenir. Böylece jantta meydana gelebilecek olası bir hasarın önüne geçilir.
  • Jant temiz ve parlak bir görünüme kavuşur.

Yapılan İşlemler

  • Jant temizleyici ürün lastiklere püskürtülür.
  • Fırça ile jantlar temizlenir.
  • Alkali temizleme ürünleri ile lastik temizlenir.

Telefon
WhatsApp
İnstagram
Telegram

Edremit Oto Yıkama© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.